PZM

PZM


Polski Związek Motorowy (PZM) to polski związek sportowy działający od 30 stycznia 1950r. Powstał z połączenia Automobilklubu Polski i Polskiego Związku Motocyklowego i jest jedynym kontynuatorem tradycji obu tych organizacji.

PZM w kilkuset automobilklubach i klubach sportowych zrzesza członków – sympatyków motoryzacji. Do najważniejszych celów Związku należy rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego oraz kartingowego. Zajmuje się również propagowaniem wiedzy i kultury motoryzacyjnej, prowadzi działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, promuje turystykę motorową i caravaningową, a także zajmuje się pojazdami zabytkowymi. Organizuje kursy prawa jazdy, świadczy usługi rzeczoznawstwa oraz prowadzi stacje kontroli i obsługi pojazdów, pośredniczy w sprzedaży ubezpieczeń i winiet na korzystanie z zagranicznych autostrad.

Polski Związek Motorowy pełni funkcję polskiej federacji narodowej w sportach motorowych. Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także federacji międzynarodowych, takich jak Międzynarodowa Federacja Samochodowa, Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, Międzynarodowa Federacja Campingu i Caravaningu, Międzynarodowa Pojazdów Zabytkowych, Międzynarodowa Federacja Samochodowa.